Яжте по-често.
Когато сте с поднормено тегло, може да се почувствате по-бързо. Хапвайте пет до шест по-малки хранения през деня, вместо две или три големи хранения.
Изберете храни, богати на хранителни вещества. Като част от цялостната здравословна диета, изберете пълнозърнест хляб, паста и зърнени храни; плодове и зеленчуци; млечни продукти; източници на постни протеини; и ядки и семена.
Опитайте смутита и шейкове.
Не зареждайте с диетична сода, кафе и други напитки с малко калории и ниска хранителна стойност. Вместо това пийте смутита или здравословни шейкове, приготвени с мляко и пресни или замразени плодове, и поръсете с малко смляно ленено семе. В някои случаи може да се препоръча заместител на течна храна.
Внимавайте, когато пиете течности.
Някои хора установяват, че пиенето на течности преди хранене притъпява апетита им. В такъв случай може да е по -добре да отпиете по -калорични напитки заедно с храна или лека закуска. За други пиенето 30 минути след хранене, а не с него, може да работи.
Пребройте всяка хапка.
Закускайте ядки, фъстъчено масло, сирене, сушени плодове и авокадо. Хапнете преди лягане, като например сандвич с фъстъчено масло и желе или сандвич с авокадо, нарязани зеленчуци и постно месо или сирене.
Отгоре.
Добавете екстри към ястията си за повече калории-като сирене в гювечи и бъркани яйца и сушено мляко без мазнини в супи и яхнии.
Похапвайте от време на време.
Дори когато сте с поднормено тегло, имайте предвид излишната захар и мазнини. Понякога парче баница със сладолед е ОК. Но повечето лакомства трябва да са здравословни и да осигуряват хранителни вещества в допълнение към калориите. Мъфините с трици, киселото мляко и гранолата са добър избор.
Упражнения.
Упражненията, особено силовите, могат да ви помогнат да наддадете на тегло чрез изграждане на мускулите. Упражненията също могат да стимулират апетита ви.