Изчисляване на лихвен процент по кредит
Всеки кредитополучател може лесно да изчисли цената на заема от избрания от него заемодател. За да направите това, отидете на уебсайта на фирмата и преместете плъзгача до желаната сума и срок на заема. Лихвеният процент и общият размер на дълга ще бъдат отразени автоматично. За по-голяма яснота в разглеждане на условията на един заем, се придържайте към следните стъпки:
- Посочете размер на онлайн заема;
- Посочете срок на ползване на средствата;
- Проверете лихвата на ден;
- Вижте каква ще бъде цялата сума, която трябва да върнете;
- Вижте размерът на надплащането.
Трябва да се отбележи, че цената на онлайн заемите от фирми е по-висока от банковите заеми. Това се дължи на опростената процедура за получаване на заеми и минимизирането на рисковете от погасяване на дълга.Макар, че лихвени проценти на банките по кредити са по-ниски,те начисляват такси и комисионни, които липсват при небанковите продукти.
По-високите лихви при фирмите се компенсира от възможността да получите точната сума, без да напускате дома 24/7. Освен това в краткосрочен план на заема няма да възникне голямо надплащане.
Как да получите парите от заема?
Основно има три опции за получаване на средствата, сред които да избирате:
- превод по банков път;
- получаване чрез система за парични плащания с вашата EasyPay карта;
- получаване на пари в брой от най-близкия офис на кредитната компания.
В първия случай парите трябва да дойдат веднага след одобрение на заявлението. Той е най-бързият от трите метода и съответно най-предпочитаният.
Как да погасите заема?
След като получите онлайн заем, можете да изберете някой от начините да го погасите:
- чрез платежни терминали;
- в касата на най-близката банка;
- чрез личен акаунт на уебсайта на кредитната компания.
Преди да вземе пари назаем, клиентът трябва ясно да си отговори на въпроса дали ще успее да изплати задълженията навреме. Ето защо е важно честно да оцените финансовите си възможности, за да не влошите кредитната си история и да не разваляте отношенията си с кредиторите.