За дома

Безпрахово циклене на паркет – възможно ли е?

Преди да започнат ремонт на паркет, много хора си задават въпроса: възможно ли е цикленето, да се извърши без прах?

Модерните машини сега са оборудвани с доста ефективни средства за събиране на праха. Но, за съжаление, прахоуловителят все пак може да пропусне най-малките частици дървесно брашно. Затова не можем да говорим за пълно отсъствие на прах, но, ако се направи сравнение с цикленето на паркет в миналото, съвременните машини почти не генерират прах.

Прахоуловителят събира около 95-98% от праха, така че цикленето вече може да се извършва и на последния етап от ремонта. Идеалното време за работа е, когато ремонтът вече е завършен, но тапетите още не са залепени. На 2-3-ия ден след лакирането подът се покрива с хартия или картон и тапетите се залепеват върху предварително подготвени стени.

Ако тапетите вече са залепени, няма нищо лошо в това – майсторът просто ще трябва да работи по-внимателно. Разбира се, това не винаги е удобно в малки площи (коридори, антрета и т.н.), където има съвсем малко място за маневриране, но опитният майстор ще се справи успешно с тази задача.

По отношение на шума уредите за циклене на паркет могат да бъдат сравнени с две или три домашни прахосмукачки, включени едновременно. Ако планирате да планирате работа в неделя или празници, по-добре е да предупредите съседите си.

  Стилно и практично: как да използвате щори на прозорци в интериора 

Фирмата ни предлага услуги по стъргане на подове, които нашите специалисти са готови да извършат максимално внимателно.

Какво трябва да знаете за услугата безпрахово циклене на паркет?

Най-често за извършване на такава работа се използват лентови или барабанни шлифовъчни машини. Това са огромни прахосмукачки, така че всички отпадъци от цикленето на паркета веднага се озовават в прахоуловителя.

След грубата обработка влизат в действие довършителни машини – еднодискови или тридискови. Машините с три диска имат вграден прахоуловител. Машините с един диск изискват връзка с прахосмукачка. С тези машини майсторът обработва основната работна площ.

За да завърши периметъра на стаята, специалистът по безпрахово циклене на паркет използва шлайфове и ексцентрични машини. Важно е оборудването да се използва заедно със строителна прахосмукачка.

Всички инструменти, които майсторът използва, са пригодени да работят с прах и да го премахват максимално. Въпреки това, фин прах все още остава, така че преди да започнете работа, е хубаво да се погрижите за безопасността на мебелите. Най-добрият вариант е, ако те могат да бъдат напълно премахнати от работната зона. Ако това не е възможно, следва да бъдат покрити с нещо.

Сподели, ако ти харесва :)

Вижте още

Какво лепило за лепене на плочки в банята да използваме и защо!

Дизайнерски интериорни врати – трендове през 2024 година

Къде е подходящо да поставим абстрактни картини, за да декорираме интериора?